Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs na 100- lecie Powstania Wielkopolskiego

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie szkół średnich z powiatu obornickiego zmierzyli się w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, którego organizatorami były Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Publiczna w Obornikach. Konkurs poświęcony był Powstaniu Wielkopolskiemu na terenie powiatu obornickiego. Jego uczestnicy rozwiązywali test składający się z kilkudziesięciu pytań, który oceniało jury, w którym zasiedli sekretarz gminy Obornik i regionalista Krzysztof Nowacki, radny powiatowy Błażej Cisowski, kierownik Muzeum Regionalnego w Rogoźnie Angelika Pilarska oraz pracownicy biblioteki – Ewa Jankowiak i Anita Nochowicz- Pietz. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie – Aleksander Rumatowski, Martyna Jezierska, Krystian Ściepura,  drugie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie – Karolina Królczyk, Dominik Romanowski, trzecie- uczniowie z Zespołu Szkół w Obornikach – Mikołaj Dąbrowicz, Hubert Masiera, Jakub Pospieszny, natomiast czwarte miejsce przypadło licealistom z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach – Kornelia Okoniewska, Martyna Kubiak, Eliasz Szczepski. Wszyscy uczestnicy międzyszkolnej rywalizacji zostali nagrodzeni książkowymi upominkami, wśród których znalazła się „Polska Niepodległość 1918” dr. Marka Rezlera, ufundowana przez Wydawnictwo Poznańskie Sp.zo.o.oraz gadżetami ufundowanymi przez obornickie starostwo oraz bibliotekę, ponadto każda z drużyn otrzymała bony pieniężne na zakup książek do bibliotek szkolnych. Nagrody oraz dyplomy wręczali uczestnikom wicestarosta Waldemar Cyranek, dyrektor biblioteki Mateusz Klepka, naczelnik Wydziału Komunikacji i Rozwoju Michał Cieciora oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Paweł Drewicz Starostwa Powiatowego w Obornikach. Konkurs został zorganizowany w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Była to też okazja do przekazania na rzecz biblioteki pamiątkowego portretu głównego dowódcy powstania – generała Józefa Dowbora- Muśnickiego. – Będzie to dobre uzupełnienie trwającej jeszcze w bibliotece wystawy „Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim”. Trzeba dodać, że pomysłodawcą przekazania portretu jest były starosta obornicki Adam Olejnik – powiedział przekazujący dar wicestarosta Waldemar Cyranek.

Pełna treść wiadomości na: powiatobornicki.pl/?p=9732
powiatobornicki.pl, Źródło artykułu: powiatobornicki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  obornicki

  Powiat obornicki – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Obornikach. Należą do niego gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół oraz miasta Oborniki i Rogoźno.

  Przez powiat przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po powiecie. W regionie prężnie rozwija się przemyśl drzewny, meblowy oraz metalowy. Znajdujące się w okolicy rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody umilają czas mieszkańcom i przyjezdnym. Turyści mogą zwiedzić zabytki, takie jak: 25 zespołów dworskich 11 parków, 14 kościołów, 1 zespół osady młyńskiej w Jaraczu, młyn wodny w Stobnicy, kuźnia w Skrzetuszu i wiatrak w Piotrowie. Na turystów robią wrażenie również parki, np. Park w Objezierzu, który ma aż 8 ha i można w nim przyjemnie spędzić czas.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola