Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mistrzostwa myśliwych

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Na strzelnicy myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej odbyły się IX Powiatu Obornickiego i XIV Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Strzelaniu Myśliwskim Śrutowym (krąg, oś, bażant, zając). Do wspólnej rywalizacji zaprosili Starosta Obornicki Adam Olejnik oraz Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz. Myśliwi z powiatu obornickiego już po raz dziewiąty rywalizowali ze strzelającymi w tym samym dniu kolegami z powiatu szamotulskiego. Sędzia główny Kwiryn Naparty, po sygnałach wykonanych przez sygnalistę Łukasza Bąka, przypomniał regulamin i rozpoczęła się rywalizacja. Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Konowalski, drugie miejsce zajął Remigiusz Przybyłowicz, trzecie Krzysztof Śnieguła, czwarte Leszek Winkowski, piąte Michał Guza, a szóste Piotr Winkowski.  Zwycięzcy otrzymali z rąk sędziego głównego okolicznościowe dyplomy, okazałe puchary i atrakcyjne nagrody, które sami mogli wybrać. Nagrodą nadleśniczego nadleśnictwa Oborniki dla myśliwego z największym doświadczeniem wyróżniony został  Henryk Machaj, natomiast specjalną nagrodę otrzymała Marlena Machaj, jedyna Diana w tym konkursie. Mistrzostwa podsumowano przy wspólnym bigosie, a uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w kolejnych w przyszłym roku. Jak zwykle doskonale przygotowana strzelnica w Dąbrówce Leśnej, piękna pogoda i sprawna obsługa zapewniona przez koło łowieckie „Nad Flintą” były dodatkowymi atutami tej udanej imprezy. W zrealizowaniu przedsięwzięcia pomogli Koledzy: Jacek Szczepanik Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki, Kwiryn Naparty Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy i Zbigniew Gzyl Nadleśniczy Nadleśnictwa Wronki, którym organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie.

Pełna treść wiadomości na: powiatobornicki.pl/?p=9015
powiatobornicki.pl, Źródło artykułu: powiatobornicki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  obornicki

  Powiat obornicki – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Obornikach. Należą do niego gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół oraz miasta Oborniki i Rogoźno.

  Przez powiat przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po powiecie. W regionie prężnie rozwija się przemyśl drzewny, meblowy oraz metalowy. Znajdujące się w okolicy rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody umilają czas mieszkańcom i przyjezdnym. Turyści mogą zwiedzić zabytki, takie jak: 25 zespołów dworskich 11 parków, 14 kościołów, 1 zespół osady młyńskiej w Jaraczu, młyn wodny w Stobnicy, kuźnia w Skrzetuszu i wiatrak w Piotrowie. Na turystów robią wrażenie również parki, np. Park w Objezierzu, który ma aż 8 ha i można w nim przyjemnie spędzić czas.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola