Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obornickie akcenty rocznicowe dot.wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Data publikacji: 2019-01-02, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatnich dniach grudnia 1918 roku m.in. w lokalu restauracji rodziny Klose przy ówczesnej ul. Łukowskiej odbywały się spotkania i zapadały kluczowe decyzje dotyczące walk powstańczych. 28.12.2018 r. Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Obornickiej w setną rocznicę tych wydarzeń zorganizował spotkanie, w którym uczestniczyli lokalni samorządowcy – Starosta Powiatu Zofia Kotecka, v-ce Starosta Waldemar Cyranek, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Drewicz, przedstawiciele środowiska oświaty, lokalni przedsiębiorcy i działacze organizacji pozarządowych oraz członkowie stowarzyszenia. W gościnnych progach „Kawerny” – posesji pana Pawła Klose obejrzano prezentację dokumentalną oraz wymieniano opinie. Ciekawym elementem spotkania była rekonstrukcja sceny likwidacji oficera niemieckiego przez żołnierzy polskich, przedstawiona przez członków Stowarzyszenia Rekonstrukcyjnego „Kraina Warty”.    

Pełna treść wiadomości na: powiatobornicki.pl/?p=9635
powiatobornicki.pl, Źródło artykułu: powiatobornicki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  obornicki

  Powiat obornicki – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Obornikach. Należą do niego gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół oraz miasta Oborniki i Rogoźno.

  Przez powiat przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po powiecie. W regionie prężnie rozwija się przemyśl drzewny, meblowy oraz metalowy. Znajdujące się w okolicy rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody umilają czas mieszkańcom i przyjezdnym. Turyści mogą zwiedzić zabytki, takie jak: 25 zespołów dworskich 11 parków, 14 kościołów, 1 zespół osady młyńskiej w Jaraczu, młyn wodny w Stobnicy, kuźnia w Skrzetuszu i wiatrak w Piotrowie. Na turystów robią wrażenie również parki, np. Park w Objezierzu, który ma aż 8 ha i można w nim przyjemnie spędzić czas.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola