Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowanie Wakacji z Obornickim Ośrodkiem Kultury

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak co roku, Obornicki Ośrodek Kultury zaprosił dzieci do udziału w warsztatach, pokazach i wycieczkach organizowanych w ramach programu wakacyjnego. Spotkania wakacyjne odbywały się od poniedziałku do piątku w terminach od 2 lipca do 31 sierpnia i wydano na nie w sumie prawie tysiąc biletów. W czasie dwóch wakacyjnych miesięcy odbyło się 91 warsztatów dla dzieci w wieku od 4 lat, 2 wycieczki oraz pięć pokazów Kina Sferycznego. W ofercie wakacyjnej Obornickiego Ośrodka Kultury znalazły się m. in. warsztaty plastyczne: malarskie z Jolantą Nitką, Wakacyjne Koło Małego Plastyka z Bożena Przybylską, Wakacyjne Fantazje Plastyczne z Monika Materny, zajęcia z ceramiki i mozaiki z Agnieszką Jermakowicz, warsztaty upcyklingowe z Ewą Rakiel, warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem oraz kwiaty z foamiranu z Tetianą Politovą. Dla chcących rozwinąć swój talent aktorski, odbyły się zajęcia teatralne oraz gry i zabawy z Justyną Asztemborską. Nie zabrakło warsztatów muzycznych i tanecznych, w tym zajęcia taneczne z Sonią Baran, warsztaty śpiewu z Anetą Góral oraz zabawy z dźwiękiem i rytmem prowadzone przez Bohdana Imielę. Propozycją dla starszych dzieci i młodzieży była Wakacyjna Akademia Fotografii poprowadzona przez Marka Długosza. W ramach tych spotkań, poza zajęciami w pracowni fotograficznej i zajęciami plenerowymi w Obornikach Śląskich, odbyły się trzy wyjazdowe warsztaty plenerowe: w Bagnie, w Urazie z rejsem po Odrze oraz w Wielkiej Lipie. Zwieńczeniem zajęć była wystawa prac uczestników, przygotowana przez same dzieci ze wsparciem Pana Marka. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były bezpłatne pokazy Kina Sferycznego, które odbyły się w piątek 6. lipca w Parku Miejskim i zgromadziły w sumie ponad stu uczestników oraz bezpłatne rysowanie karykatur przez Szymon Teluk przed Obornickim Ośrodkiem Kultury. W pierwszym tygodniu lipca odbyły się także warsztaty Brave Youth organizowane w OOK w ramach Brave Kids. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dwie wycieczki: pierwsza do Pałacu w Brzeźnie z warsztatami gry w golfa i z posiłkiem, oraz druga -zajęcia plenerowe w Miasteczku Portowym w Urazie z rejsem po Odrze. Dzięki uprzejmości gospodarzy Pałacu w Brzeźnie i Miasteczka Portowego w Urazie mogliśmy zaprosić najmłodszych na atrakcyjne zajęcia, natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śl. zapewnia transport na plenery w ramach Wakacyjnej Akademii Fotografii. Warsztaty dla najmłodszych odbywają się w Obornickim Ośrodku Kultury przez cały rok. Zachęcamy do zapoznania się ofertą kół tematycznych i do udziału w zajęciach plastycznych, teatralnych, fotograficznych, muzycznych, tanecznych i wokalnych.

Pełna treść wiadomości na: kultura-oborniki.pl/ook/?p=22190
kultura-oborniki.pl, Źródło artykułu: kultura-oborniki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  obornicki

  Powiat obornicki – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Obornikach. Należą do niego gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół oraz miasta Oborniki i Rogoźno.

  Przez powiat przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po powiecie. W regionie prężnie rozwija się przemyśl drzewny, meblowy oraz metalowy. Znajdujące się w okolicy rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody umilają czas mieszkańcom i przyjezdnym. Turyści mogą zwiedzić zabytki, takie jak: 25 zespołów dworskich 11 parków, 14 kościołów, 1 zespół osady młyńskiej w Jaraczu, młyn wodny w Stobnicy, kuźnia w Skrzetuszu i wiatrak w Piotrowie. Na turystów robią wrażenie również parki, np. Park w Objezierzu, który ma aż 8 ha i można w nim przyjemnie spędzić czas.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola