Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turniej strzelecki

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
3 W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości członkowie Bractwa Kurkowego „ROGOŻA” spotkali się na strzelnicy brackiej w Rogoźnie. Zgodnie z tradycją przeprowadzono turniej strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Najlepszy wynik wystrzelił brat Bogdan Andrzej Jeran i on został zwycięzcą otrzymując złoty medal. Drugie miejsce zajął brat Józef Ptaszyński, a trzeci był brat Jarosław Łatka. W strzelaniu do kura brat Bogdan także okazał się najlepszy – po jego strzale kur upadł na ziemię. W tym strzelaniu drugie miejsce przypadło bratu Kazimierzowi Lisowi. Ks. Wojciech Ren – kapelan bractwa w tym turnieju zajął trzecie miejsce. Podczas strzelania bracia posilali się tradycyjnymi rogalami, które tradycyjnie ufundował zwycięzca. W dniu 11 listopada bracia uczestniczyli także w rogozińskich uroczystościach oraz tradycyjnie przeprowadzili strzelanie na wiwat.                

Pełna treść wiadomości na: powiatobornicki.pl/?p=9404
powiatobornicki.pl, Źródło artykułu: powiatobornicki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  obornicki

  Powiat obornicki – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Obornikach. Należą do niego gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół oraz miasta Oborniki i Rogoźno.

  Przez powiat przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po powiecie. W regionie prężnie rozwija się przemyśl drzewny, meblowy oraz metalowy. Znajdujące się w okolicy rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody umilają czas mieszkańcom i przyjezdnym. Turyści mogą zwiedzić zabytki, takie jak: 25 zespołów dworskich 11 parków, 14 kościołów, 1 zespół osady młyńskiej w Jaraczu, młyn wodny w Stobnicy, kuźnia w Skrzetuszu i wiatrak w Piotrowie. Na turystów robią wrażenie również parki, np. Park w Objezierzu, który ma aż 8 ha i można w nim przyjemnie spędzić czas.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola