Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Jak grzeszymy najczęściej? To o tym słuchają...

Data dodania: 2018-08-18
Z czego się spowiadamy w konfesjonałach? Sprawdziliśmy, jakie są najczęstsze grzechy Polaków więcej »
 
 

Rząd planuje most nad Odrą. Nie chcą go samorządy

Data dodania: 2018-08-17
Rząd chce wybudować nowy most, który połączy przez Odrę gminy Oborniki Śląskie i Miękinia. Rządowe plany budzą opór samorządowców, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na inwe... więcej »
 
 

HISTORIA Barokowa pamiątka po kasztelanie...

Data dodania: 2018-08-17
Przecław Potocki herbu Szeliga był pierwszym z XVIII-wiecznych kasztelanów rogozińskich. Tytuł ten, pochodzący jeszcze z czasów średniowiecza, a uprawniający do za... więcej »
 
 

Turniej Strzelecki Bractwa Kurkowego Rogoża o...

Data dodania: 2018-08-17
W środę 15 sierpnia, w łączności z uroczystościami odpustowymi w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słomowie, odbył się tradycyjny tur... więcej »
 
 

Hodowców zwierząt susza pokrzywdziła podwójnie

Data dodania: 2018-08-17
Rolnicy hodujący zwierzęta, nie dość, że przez suszę stracili plony, którymi mogliby wykarmić zwierzęta, więc muszą kupić drogą paszę, to je... więcej »
 
 

Gmina Ryczywół otrzyma dofinansowanie na budowę...

Data dodania: 2018-08-17
14 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, wójt Ryczywołu Renata Gembiak- Binkiewicz,wraz z ze skarbnikiem gminy Agnieszką Kostyk, podpisa ... więcej »
 
 

Sanepid wykrył bakterie kałowe w wodach...

Data dodania: 2018-08-17
Bakterie z grupy coli oraz paciorkowce kałowe stwierdzono w wodach mineralnych marek Małopolanka Zdrój i Malinowy Zdrój. Producent rozpoczął ich wycofywanie ze sklepów. Sa... więcej »
 
 

CIS wyremontuje budynek pod Środowiskowy Dom...

Data dodania: 2018-08-17
Rogozińskie Centrum Integracji Społecznej zajmie się budową Środowiskowego Domu Samopomocy. Budynek przy ul. Mała Poznańska wkrótce przejdzie generalny remont więcej »
 
 

Gmina Oborniki stara się o znak jakości zarządzania

Data dodania: 2018-08-17
Gmina Oborniki ubiega się o przyznanie Europejskiego Znaku Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym, ustanowionego przez Radę Europy. więcej »
 
 

Rolnicy z gminy Ryczywół świętować będą w...

Data dodania: 2018-08-16
Po długich tygodniach ciężkiej pracy w polu, przyszedł czas na świętowanie. Rolnicy z powiatu obornickiego przygotowują się już do tradycyjnych dożynek, podczas k... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 528
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  obornicki

  Powiat obornicki – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Obornikach. Należą do niego gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół oraz miasta Oborniki i Rogoźno.

  Przez powiat przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po powiecie. W regionie prężnie rozwija się przemyśl drzewny, meblowy oraz metalowy. Znajdujące się w okolicy rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody umilają czas mieszkańcom i przyjezdnym. Turyści mogą zwiedzić zabytki, takie jak: 25 zespołów dworskich 11 parków, 14 kościołów, 1 zespół osady młyńskiej w Jaraczu, młyn wodny w Stobnicy, kuźnia w Skrzetuszu i wiatrak w Piotrowie. Na turystów robią wrażenie również parki, np. Park w Objezierzu, który ma aż 8 ha i można w nim przyjemnie spędzić czas.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola