Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

5 rzeczy, na które najwięcej pieniędzy wydają...

Data dodania: 2018-12-11
W Polsce żyje 50 tysięcy bardzo bogatych Polaków, czyli takich, którzy miesięcznie zarabiają powyżej 50 tys. zł brutto. Najwięcej z nich mieszka w województ... więcej »
 
 

20 popularnych polskich imion w gwarze...

Data dodania: 2018-12-11
Popularne polskie imiona w gwarze wielkopolskiej często przyjmują niespodziewane formy. Też ich używasz? Sprawdź w galerii! więcej »
 
 

TOP 10 najdroższych samochodów w Wielkopolsce....

Data dodania: 2018-12-11
Wybraliśmy dziesięć najdroższych samochodów w Wielkopolsce, które możecie kupić w serwisie ogłoszeniowym Gratka.pl. Na liście królują luksusowe ma... więcej »
 
 

W Obornikach oddali krew

Data dodania: 2018-12-11
W budynku Starostwa w Obornikach odbyła się ostatnia w tym roku akcja krwiodawstwa, której organizatorami były Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe. Przez kil... więcej »
 
 

Młodzieżowe słowo roku 2018 wybrane. Wydawnictwo...

Data dodania: 2018-12-10
Wybrano kolejne młodzieżowe słowo roku. W poprzedniej edycji wygrało "XD". A tym razem? więcej »
 
 

Sukces zawodników Karate Team Oborniki na zawodach...

Data dodania: 2018-12-10
Z dużymi sukcesami wrócili zawodnicy Karate Team Oborniki z ostatnich w tym roku zawodów, które odbyły się w Kobylnicy. więcej »
 
 

Mons Kallentoft: ludzie niedoskonali są bardziej...

Data dodania: 2018-12-10
Mons Kallentoft zasłynął powieściami kryminalnymi o niepokornej policjantce Malin Fors. Na życzenie czytelników stworzył nowego bohatera, Zacka i poświęcił mu s... więcej »
 
 

Zaproszenie na wystawę i promocję albumu...

Data dodania: 2018-12-10
Biblioteka Publiczna w Obornikach zaprasza na promocję Albumu „Powiatowe Miasto Oborniki 1925” oraz wystawę unikatowych fotografii międzywojennych Obornik. Szczegóły na plakacie. więcej »
 
 

Jarmark Bożonarodzeniowy - 8.12.2018

Data dodania: 2018-12-10
W sobotę 8.  grudnia, na placu targowym Mój Rynek w Obornikach Ślaskich, odbył się magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Główną atrakcją wydarzenia były stoiska lokalnyc... więcej »
 
 

Wielki Świąteczny Jarmark na Rynku dobiega końca

Data dodania: 2018-12-09
Wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć... Właśnie dobiega końca Wielki Jarmark Świąteczny. Choć pogoda była "w kratkę", mieszkańcy Obornik ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 583
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  obornicki

  Powiat obornicki – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Obornikach. Należą do niego gminy: Oborniki, Rogoźno, Ryczywół oraz miasta Oborniki i Rogoźno.

  Przez powiat przebiega kilkanaście szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz dwa szlaki wodne, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po powiecie. W regionie prężnie rozwija się przemyśl drzewny, meblowy oraz metalowy. Znajdujące się w okolicy rzeki, jeziora, lasy, rezerwaty i pomniki przyrody umilają czas mieszkańcom i przyjezdnym. Turyści mogą zwiedzić zabytki, takie jak: 25 zespołów dworskich 11 parków, 14 kościołów, 1 zespół osady młyńskiej w Jaraczu, młyn wodny w Stobnicy, kuźnia w Skrzetuszu i wiatrak w Piotrowie. Na turystów robią wrażenie również parki, np. Park w Objezierzu, który ma aż 8 ha i można w nim przyjemnie spędzić czas.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola